GALERİ APEL
                  71581
  ANASAYFA SERGİLER MEKANDA ÖZGEÇMİŞ GÜNCEL BASIN   İLETİŞİM ENGLISH
 
 

apel 5/2 'pencereler'
[13.03.2010 - 17.04.2010]

galeri apel’in özel üretilmiş veya seçilmiş eserlerden oluşan “pencereler” başlıklı sergisi 24-30 Kasım 2009 tarihleri arasında, ST-ART Uluslararası sanat fuarının “konuk şehir: istanbul” etkinliği kapsamında, Strasburg’da izleyicilerle buluştu.

Aynı sergi 13 Mart -17 Nisan 2010 tarihleri arasında galeri apel’in yeni mekanı apel 5/2’de ziyaretçilerini bekliyor.

New York Sofa Art Fair-2010
Sofa Art Fair-New York'a katılacak sanatçılar belirlendi.

Türk Kültür Vakfı tarafından yapılan duyuruya göre başarılı sanatçılarımızdan Malik Bulut, Emel Vardar, İlker Yardımcı, Yılmaz Zenger, Yasemin Aslan Bakiri, Gamze Araz Eskinazi ve Yasemin Sayinsoy, Yücel Kale ve Seçkin Pirim'in eserleri New York ve Chicago'da düzenlenecek SOFA (Sculpture Objects and Functional Art) sergilerinde yer almaya hak kazandı.

Modern Türk sanatının tanıtımı ve uluslararası alanda Türk sanatçılara fırsat yaratma amacı güden Turkish Cultural Foundation (TCF), geçtiğimiz üç yıl gerçekleştirildiği üzere bu yıl da Türk sanatçıların eserlerinin SOFA fuarlarında sergilenmesi için sponsorluk çalışmaları yürütüyor. Çağdaş sanat ve tasarım alanında dünya çapında en çok bilinen fuarlardan biri olan SOFA, onbinlerce alıcı, galeri ve müze yetkilileri tarafından ziyaret ediliyor.

 

Copyright © 2010 yucelkale.com

TASARIM SN