''çarşı-pazar'' 
[02.06.2006 - 02.07.2006]
 
Galeri Apel'in bu yıl yaz karmasının başlığı 'Çarşı Pazar' . Galerinin altı odası 13 sanatçının kullanımına sunuluyor. 'Komşu','Dereden Tepeden', 'Düğün-Dernek' sergilerinde olduğu gibi günlük yaşama değinen bir sergi amaçlandı.

Davetli sanatçıların birbirinden farklı yorumlarına aşina olan izleyici bu kez onların seçtikleri değişik rolleriyle de karşılaşmış olacaklar. Suzy Hug Levy çiçekçi, Can Göknil sahaf, Esma Paçal havlucu olarak hatırlanabilecek. Galerinin kuytu bir köşesine Kurucu Koçanoğlu'nun ışıklı manavı yerleşirken, Erica Beard'ın seyyar terlikçi arabası dolaşacak etrafta. Tekstile öncelik veren İdil Akbostancı kendi ürettiği yeni perdelerini asacak bir koca duvara. Rüçhan Şahinoğlu'nun kartpostaldaki kararlılığına bir kez daha tanık olunacak.

Yücel Kale bu sergi için muskalar, Güler Güngör ise değişik malzemelerden takılar üretti. Aslımay Altay da işlediği seyyah temasının bir uzantısı olarak 'İstanbul Souvenir' ile çıkıyor karşımıza... Kentin yeniden keşfiyle son günlerde belki kapısı ve telefonu en çok çalınan sektörü olan gayrimenkul sektörü Yıldız Şermet'in seçimi. Sergide kullanıma ve tüketime açık işler de bulunuyor... Örneğin; Lerzan Özer'in el yapımı porselen kahve fincanları ve sergiye lezzet boyutu katan Engin Akın'ın reçelleri...